Otevřít menu

Týden : 7
Dnes : 0
podrobnosti

Obecní knihovna v Pošné se nachází v bývalém okrese Pelhřimov, který leží v Kraji Vysočina. Má dlouholetou tradici, první písemná zmínka pochází z roku 1946. První stabilní umístění nalezla knihovna v objektu sídla tehdejšího místního národního výboru. Odtud se, snad naposledy, v roce 1996 přestěhovala do budovy bývalé školy, jež byla postavena v roce 1898 a v současné době se stala správním centrem obce, neboť zde sídlí i obecní úřad. V roce 2014 získala naše knihovna titul Knihovna Vysočiny, který každoročně vyhlašuje Krajská knihovna Vysočiny v Havlíčkově Brodě.

Knihovnu od roku 2017 vede Radek Klika ml. Knihovní fond ke dni 25. března roku 2019 čítal 2110 titulů, přičemž je tento stálý fundus pravidelně doplňován výměnnými soubory z Městské knihovny v Pelhřimově, které jsou soustavně obnovovány, což s cirkulací mezi dalšími knihovnami zaručuje zajištění čerstvého čtiva pro naše návštěvníky. Samozřejmostí je možnost meziknihovních výpůjček.

Výpůjční doba: každou sobotu 15 - 16 hodin, v případě potřeby po domluvě s knihovníkem kdykoli jindy.

Těšíme se na viděnou v naší knihovně!